Zlé premáhaj dobrým

Zlé premáhaj dobrým

Ahojte, po dlhej dobe som sa opäť dostala k tomu, aby som vám sem pridala nový veršík na vyfarbenie, ktorý odkazuje na slová apoštola Pavla: Zlé premáhaj dobrom. 

Momentálne zažívam novú etapu svojho života, preto trochu nemám čas sa venovať týmto veršíkom, začala som pracovať na jednej škole ako učiteľka. Zborovňa ma veľmi rýchlo utvrdila o dôležitosti tohto výroku, stretla som tam rozličných ľudí s niektorými som si hneď sadla s inými si k sebe ešte hľadáme cestu.  

My ľudia sme rôzni, aj vy sami určite viete, že v škole máte rôznych učiteľov. Niektorých máte radi, iných možno menej. Niektorí na vás vplývajú dobre a pozitívne a druhí sú možno zlí a nepríjemní. Našou úlohou je však nasledovať Písmo a čo nám Pán skrz neho chce zvestovať. V dnešnom veršíku nám chce apoštol Pavol povedať, že aj keď je na nás niekto zlý, nepríjemný ... nemali by sme mu to vracať takým istým správaním, práve naopak. Snažme sa aj na týchto zlých ľudí byť milí, vrúcni, nápomocní... Možno kvôli nám sa zamyslia nad tým, že prečo sa on ku mne správa inak ako ostatní? Prečo z neho cítim iné vyžarovanie? 

Keď máme okolo seba veľa zlého, tak nás to sužuje a ubíja. Preto skúsme práve my byť tí, čo začnú okolo seba šíriť radosť, pokoj, dobro a začnime tým meniť aj naše okolie, ktoré to potrebuje.