Soľ zeme

Soľ zeme

Ježiš raz povedal: "Vy ste soľ zeme. Ak však soľ stratí chuť, čím bude osolená?" (Mt 5, 13)

Určite všetci poznáte rozprávku soľ nad zlato. V tejto rozprávke kráľ nevedel, aká vzácna je soľ, až kým si sám neskúsil život bez nej. Avšak v prečítanom texte sme sa dozvedeli, že už za čias Pána Ježiša všetci vedeli, že soľ je pre nás ľudí nenahraditeľná. Soľ je niečo vzácne, čo sa nedá ničím nahradiť. Dodáva jedlu chuť, vieme ňou konzervovať potraviny, morská soľ nám pomáha dýchať, lieči všelijaké choroby...

Pán Ježiš nám chce teda v danom texte povedať, aby sme aj my, každý jeden z nás, boli vzácni a nenahraditeľní pre túto zem. Chce, aby sme dodávali tomuto svetu tú správnu "chuť", aby každý jeden človek mohol ochutnať aspoň kúsok z Božej lásky, ktorú nám dáva. Ježiš chce, aby sme pomáhali ľuďom, ktorý sú smutný alebo v depresiách, skľúčený znova sa nadýchnuť a vnímať svet so všetkými jeho krásami, ktoré sú tak neuveriteľne utvorené naším Stvoriteľom, Pánom Bohom.  

Tak čo? Chceš byť aj Ty dobrou soľou pre túto zem? Ak áno tak si môžeš vyfarbiť dnešný nový obrázok aby si na to nikdy nezabudol.


↓ Tu si môžete stiahnuť obrázok aj v PDF ↓ 

Soľ_zeme- omalovánka.pdf