Podobenstvo o Perle

Podobenstvo o Perle

V rybárskej téme zostaneme pri vyfarbovaní obrázka aj tento týždeň. Naša sestra kaplánka nám v nedeľu vo svojej kázni priblížila podobenstvo o perle. Tak som sa rozhodla, že aj ja vám dnes pripravím obrázok, kde si takúto vzácnu perlu môžete vyfarbiť akokoľvek chcete. Tým z nej spravíte tú najkrajšiu perlu na svete. Presne takú akú hľadal kupec v našom podobenstve. 

"45Podobné je kráľovstvo nebeské kupcovi, ktorý hľadá vzácne perly; 46 keď našiel drahocennú perlu, odišiel, predal všetko, čo mal, a kúpil ju." (Matúš 13,45-46) 

Toto podobenstvo nám hovorí, že bol raz jeden kupec, ktorý vo svojom živote stále niečo hľadal. Aj my vo svojom živote stále niečo hľadáme. Niekto hľadá stratený pár svojej ponožky, iný hľadáme dokonalú hračku, s ktorou by sme sa mohli hrať a ďalší si hľadajú napríklad nových kamarátov, s ktorými by sa mohli rozprávať. Ľudia, či už deti alebo dospelí, celý život niečo hľadajú. Aj náš kupec v dnešnom minipríbehu stále hľadal tú najlepšiu perlu. Ale všimli ste si čo urobil keď našiel tú NAJVZÁCNEJŠIU? Pohľadajte... Presne tak predal všetko čo mal. Predal svoje oblečenie, topánky, hračky, nábytok a dokonca aj svoj dom... To všetko len preto, aby si mohol kúpiť túto jednu jedinú perlu, lebo vedel, že táto perla mu stačí a nič iného v živote nepotrebuje. 

A viete čo táto perla znázorňuje? Znázorňuje nám Kráľovstvo Nebeské. Znázorňuje nám náš domov, do ktorého sa raz dostaneme pokiaľ budeme verne slúžiť nášmu Pánu Bohu tu na zemi. A pokiaľ túto vzácnu perlu nájdeme, nebudeme potrebovať už nič iné.      


↓ Tu si môžete stiahnuť obrázok aj v PDF ↓

Perla-omalovánka.pdf